Бродівська вокальна студія 'ПЕРВОЦВІТ'

Вплив вокального мистецтва на розвиток та становлення професійного вокаліста
  Вокальне естрадне виконавство  – явище надзвичайно поширене та популярне, динаміка його постійно зростає. Незважаючи на відносно невеликий історичний шлях розвитку, воно сформувалось в світовому просторі музичної творчості як унікальне художнє явище, що відрізняється своєрідною стилістикою, естетикою, поетикою.

 

  Сучасний естрадний вокаліст , як такий, повинен характеризуватися і своєю професійністю-бездоганним володінням голосового апарату, вокальної техніки, використанням навиків різноманітних стилів світового музичного мистецтва, так і розумінням того, що він співає.

Вміння пережити пісню кожного разу по іншому, проникнутись її душею - саме це робить із співака-початківця кумира багатьох поколінь.

 

  Уже доведена як українськими, так і зарубіжними виконавцями доцільність використання в своєму репертуарі вокальних творів різних жанрів та стилів, оскільки мистецтво співу, як і всякий інший вид мистецтва, має мати не лише живий досвід, але і свою теорію.

 

З дитинства ми чуємо народну пісню, мамину колискову. Тож перші наші музичні пізнання відштовхуються від народної тематики, які в ногу з часом та технологічним прогресом лише вдосконалюються.

 

  Для професійного вокального розвитку надзвичайно важливим є вплив італійського вокального мистецтва, оскільки навіть слово "вокал" походить від італійського "воче" - голос. Але голос служить тільки інструментом, саме ж мистецтво співу набагато складніше одного звуковедення.

Початківці співаки часто володіють тільки голосовим матеріалом, який при роботі в навчанні може стати гарним та лунати професійно. Цьому і сприяє італійська школа "belcanto", що дослівно означає "гарний спів". Це блискучий, легкий та вишуканий стиль співу, вироблення ідеальної кантилени. Крім того, це-міцне діафрагмальне дихання, ідельна артикуляція, бездоганний естетичний смак (http://www.realmusic.ru/songs/971066/). Сучасне італійське естрадне мистецтво- це красива мелодика, багата гармонічна фактура, чудова дикція.

 

  Надзвичайно важливим є використання в репертуарі джазових вокальних творів, оскільки джаз характеризується цілою низкою особливостей, таких як: особливості ритму, зокрема синкопованість, поліритмія, особливості гармонії (переважання септакордів, нонакордів), характерні гармонічні послідовності, а також ладові особливості (напр. заниження III ступіню),  особливості тембрової палітри.

 

Професійний співак-той, який вільно співає багатьма мовами. Адже кожна мова характеризується своїми фонетичними особливостями, своєю ритмікою, художнім стилем, гармонічними особливостями та багатим художньо-емоційним змістом.

 

Надзвичайно важливим є вплив співочого навантаження на стан здоров'я дітей. Спів - складний психофізичний процес, в якому задіяні всі життєво важливі системи організму. На співоче навантаження, крім співочих органів реагують також серцево-судинна і нейроендокринна системи, що відповідають на спів зміною пульсу, артеріального тиску, температури тіла. При правильному співочому навантаженні ці зміни незначні і безпечні для організму. Більше того: систематичні заняття співом при постійному контролі педагога можуть грати оздоровлюючу роль, зокрема поліпшується дихання і кровообіг, знижується внутрішньочерепний тиск, покращується самопочуття. 

 Таким чином, можна зробити висновок, що певний рівень сформованості вокальних навичок необхідний абсолютно всім - і тим, хто володіє яскравими вокальними даними, і тим, хто може правильно інтонувати в межах квінти, тим, хто марить про оперну сцену, і тим, хто мріє стати інженером. Правильний співочий розвиток сприяє не тільки формуванню особистісних якостей, а й більш гармонійному фізичному розвитку людини. Тож співаймо для себе, співаймо для всіх, співаймо для того, щоб жити...Обновлен 13 июл 2014. Создан 29 янв 2012  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником